Het plateau van Chinchero op 3.762 m in de ochtendmist, het hoogste punt van de tour
Eerlijke informatie

De Heilige Vallei ligt lager dan Cusco: 2.871 m in Urubamba, 2.790 m in Ollantaytambo

Cusco ligt op 3.350 m. Van de tour liggen alleen Chinchero (3.762 m), Maras (3.385 m) en Moray (3.500 m) liggen hoger; de lunch, Ollantaytambo en het dorp Pisac liggen een paar honderd meter lager. Daarom doen veel reizigers de tour als eerste acclimatisatiedag.

Cusco3.350 m
Hoogste puntChinchero 3.762 m
LunchUrubamba 2.871 m
Laagste puntOllantaytambo 2.790 m
InspanningWandelingen van 45 min tot 1 u

Meter voor meter

Hoogte van elke stop, met het tijdstip van het bezoek

Chinchero3.762 mSuper Vallei 07:40 · Klassiek 16:45
Moray3.500 mSuper Vallei 10:30
Maras3.385 mSuper Vallei 09:30
Cusco3.350 mVertrek en einde
Pisac (site)3.300 mSuper Vallei 16:50 · Klassiek 09:30
Pisac (dorp)2.972 mMarkt
Urubamba2.871 mLunch 12:00
Ollantaytambo2.790 m14:15 bij beide

De Super Vallei gaat als eerste naar het hoogste punt (Chinchero 07:40) en daalt in de loop van de dag af; de Klassiek gaat eerst via Pisac omlaag en klimt aan het eind naar Chinchero (16:45). Beide routes komen langs dezelfde hoogtes, in een andere volgorde.

Hoogteziekte (soroche)

Wat het is en hoe het voelt

Zo noemen ze in de Andes hoogteziekte: hoofdpijn, vermoeidheid, kortademigheid op de trap of misselijkheid. Het komt vooral in de eerste uren in Cusco en wordt meestal beter met rust, water en lichte maaltijden. De tour komt nergens hoger dan waar je in Cusco al bent, behalve in Chinchero, Maras en Moray, en brengt de middag door op de bodem van de vallei. Welke kleding bij elke hoogte past, lees je in onze paklijst, en hoe het weer verandert, zie je bij het weer per maand.

Heb je een bestaande medische aandoening, overleg dan vóór vertrek met je arts en neem je medicijnen mee. Deze pagina geeft richting; ze vervangt geen professioneel advies.

Tijdens de tour

Hoe wij erop letten en wat je zelf kunt doen

  • EHBO-kit aan boord en een gids die op het tempo van de groep let.
  • Water: neem minstens een liter mee; in Chinchero, Urubamba en Pisac kun je water kopen.
  • Tempo: in Pisac en Ollantaytambo zijn trappen; je kunt rustig lopen en er zijn rustpunten.
  • Kleding in laagjes: koud in Chinchero in de ochtend, felle zon in de vallei rond het middaguur.
  • Laat het ons weten bij het boeken als je met jonge kinderen of ouderen reist: we raden de Klassiek of de privétour aan.

Welke route je kiest op basis van de hoogte

Als het je eerste dag in Cusco is

07:20

Klassiek: de rustigste

Een uur langer slapen, vier plekken en de hele ochtend onder de hoogte van Cusco. Chinchero komt aan het eind, als je al een dag aan het acclimatiseren bent. Vanaf US$ 30 →

06:20

Super Vallei: eerst omhoog

Chinchero, Maras en Moray vóór 11:30, en daarna gaat het alleen nog omlaag. Aanrader als je al een nacht in Cusco hebt geslapen en alle vijf de plekken wilt zien. Vanaf US$ 32 →

In je eigen tempo

Privé: stoppen wanneer nodig

Voor gezinnen en ouderen: afgesproken tijden en stops, lunch zonder haast. Vanaf US$ 90 per persoon →

Vragen over de hoogte

Meters, hoogteziekte en inspanning

7 korte antwoorden, met de echte tijden en prijzen van de tour.

Staat je vraag er niet bij?We antwoorden via WhatsApp op elk tijdstip, binnen enkele minuten.Vraag het via WhatsApp

Grotendeels lager. Cusco ligt op 3.350 m; Urubamba, waar je luncht, op 2.871 m en Ollantaytambo op 2.790 m. Alleen Chinchero (3.762 m), Moray (3.500 m) en Maras (3.385 m) liggen hoger dan Cusco.

Chinchero, op 3.762 m, op beide routes. De Super Vallei is er om 07:40; de Klassiek om 16:45.

Veel reizigers doen dat, omdat een groot deel van de dag onder de hoogte van Cusco ligt. Het blijft wel een lange dag: doe het rustig aan, drink genoeg, en ben je de avond ervoor vanaf zeeniveau aangekomen, dan is de Klassiek (07:20, vier plekken) de rustigste optie.

Zo heet hoogteziekte in de Andes: hoofdpijn, vermoeidheid, kortademigheid of misselijkheid als je op grote hoogte aankomt. Het komt meestal in de eerste uren in Cusco en wordt beter met rust, voldoende drinken en lichte maaltijden.

Zeg het meteen tegen de gids. Er is een EHBO-kit aan boord en de gids past het tempo aan. Heb je een bestaande medische aandoening, overleg dan vóór vertrek met je arts en neem je medicijnen mee.

Wandelingen van 45 minuten tot 1 uur op elke plek, over ongelijk terrein en met trappen in Pisac en Ollantaytambo. Er wordt niet getrekt; je loopt in het tempo van de groep en de gids last rustpunten in.

Water, zonnebrand, een hoed en een warme laag: in Chinchero is het 's ochtends koud en in Urubamba rond het middaguur warm. Snoepjes of cocathee helpen veel reizigers. Drink de avond ervoor geen alcohol.

Staat je vraag er niet bij? WhatsApp 24/7Vragen

Een eerste dag die omlaag gaat, niet omhoog

Kies het vertrek dat het best bij je acclimatisatie past en boek voor morgen.